понеділок, 26 вересня 2016 р.

ЧОРНОБИЛЬ. 30 РОКІВ ПОТОМУ…

   З 25 по 29 квітня у школі-гімназії проводились заходи, пов’язані з 30-ми роковинами аварії на Чорнобильській АЕС з метою належного вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
   У рамках заходів проведено:
·        Уроки-реквієми «Дзвони Чорнобиля» у 9-11-х класах.
                                                                                             
БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ «МАКИ ПАМ’ЯТІ»

      Протягом двох тижнів учні НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» м. Перемишляни на уроках трудового навчання виготовили маки пам’яті для представників силових структур, що перебувають в зоні проведення антитерористичної операції до Дня памяті та примирення. Благодійна акція «Маки пам’яті» залучила усіх учнів 5-10-х класів та класних керівників. Активну участь в проведенні акції взяли учні 10-А класу (члени учнівського самоврядування), які влаштували майстер-клас з виготовлення маків для учнів  5-10-х класів. З ініціативи учнівського самоврядування учнівські колективи, які виготовили найбільшу кількість маків були нагороджені грамотами (5-А клас, 5-Б клас, 9-Б клас, 9-В клас та 10-А клас).




День довкілля
  
      У рамках місячника озеленення, благоустрою та проведення традиційного Дня довкілля 19 квітня школярі й педагоги організували спільну роботу у НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» м. Перемишляни. Вони активно приступили до упорядкування шкільної території, прибирання у  пришкільній смузі, насадили дерева,  кущі і квіти.
      Станом на 20 квітня 2016 року у школі-гімназії проведено:
- учнівським та педагогічним колективом упорядковано шкільну територію, спортивний майданчик і шкільний парк;
- висаджено 50 кущів, 0,02 га квітів, 50 дерев;
- упорядковано сміттєзвалище;
- очищено 0,8 км берегів;
- проведено обрізку та побілку дерев на шкільному подвір’ї;
- учні молодшого та середнього шкільного віку взяли участь у конкурсі “Майбутнє лісу в наших руках”;
- у 1-11 класах пройшли виховні години на тему “Людина і природа”, «Екологія і сучасність», «Бережімо природу».

                                                      
Такий відомий і невідомий Шевченко
    Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, талановитого поета і художника, прозаїка і етнографа Тараса Шевченка. Всюди, де лишень живуть українці, у своїх прадідівських оселях чи осіли поза своїми землями, хоч би й тимчасово, згадують цього місяця свого пророка
     У березні у НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» м. Перемишляни відбулися урочисті заходи, присвячені 202-ій річниці від дня народження Кобзаря. Починаючи із першого і до одинадцятого класів на уроках літературного читання, української літератури учні декламували вірші поета, співали пісні, які вийшли з-під його пера. Було проведено ряд відкритих уроків літератури про творчість митця, випуск стінгазет, присвячених Кобзареві. А на завершення вчителі та учні школи-гімназії уявно повернувшись у минуле, мали змогу перегорнути сторінки життя Кобзаря на загальношкільній літературно-музичній композиції «Такий відомий і невідомий Шевченко», яку підготували учителі української мови та літератури Гнатяк Г. М. та Назарко С. М.
      Присутні спостерігали за долею малого Тараса, яка з кожним роком підносила йому все більше і більше страждань, розкривала нові таланти, знайомила з людьми, що змінили життя юного Шевченка. Свято було побудоване у формі театрального дійства. Переглядаючи сценку за сценкою глядачі змогли уявно повернутись у роки життя поета, зустрітися з матірю, батьком, сестрою Катрею, Яриною, подругою Оксанкою, дяком, дідом Іваном і навіть злою мачухою малого Тараса. Гості свята стали свідками знайомства юного художника з І. Сошенком, а також пережили арешт Шевченка. Своїм чудовим співом зачаровували Захарчук Христина (9-А клас), Петрів Вікторія (9-Б клас), Гнатяк Марічка (1-Б клас) та Бернацька Ірина (6-Б клас). Роль найменшого Тараса Шевченка виконав учень 1-Б класу Марків Роман. Родзинкою свята став танець лісових дзвіночків, серед яких заблукав малий Тарас (учні 5-6-х класів). 
    Класні керівники третіх класів Оленчук Г. К. та Репета Н. П. разом з учнями підготували і провели свято «Ми тебе не забули, Тарасе». Учні декламували вірші, співали пісні, відтворили сторінки життєвого шляху Шевченка та вшанували пам'ять поета хвилиною мовчання під час виконання безсмертного «Заповіту».


   Кожен у ці дні проніс у своїм серці ім’я Шевченка, слово Шевченка, який життям і творчістю своєю боровся за вільну Україну, її народ, викривав імперські наміри царської Росії і не цурався обраного шляху.   





Заходи, присвячені 145-річчю з дня народження Лесі Українки

   «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…» - такими словами розпочалась година поезії у Перемишлянській районній бібліотеці, присвячена 145-ій річниці від дня народження Лесі Українки, яку підготували вчитель української мови та літератури школи-гімназії Г. В. Верб’яна та учні школи-гімназії. Школярі з захопленням декламували поетичні твори поетеси, а роль Лесі виконала учениця 10 класу Байовська Наталія. Присутні мали змогу оглянути книжково-ілюстративну виставку «Поетеса зламу століть».     
      Учні школи-гімназії переглянули цікаві моновистави у виконанні акторки Спілки театральних діячів України Оксани Іваненків «Леся Українка» (для учнів 10-11-х класів), «Степан Руданський» (для учнів 6-7-х класів) та «Тарас Шевченко» (для учнів 8-9 класів). 
     Учитель української мови і літератури Стецик С. С. разом з учнями 7-х класів підготувала і провела виховний захід «Як я умру, на світі запалає покинутий вогонь моїх пісень…». Школярі здійснили екскурс у чарівний світ Лесиного дитинства, розкрили таємницю життєвого  творчого шляху поетеси. Пролунали пісні «Волинь моя» у виконанні тріо бандуристок (Марічка Уляна, Марічка Наталя, Живущак Марія), «Ой у вишневому саду» у виконанні ансамблю учнів 8 класу, «Мамина сорочка» та ін.; соло на скрипці «До тебе Україно» виконала Біла Соломія.

   Учні 3-В класу разом з керівником Кравчук Н. В. підготували і провели родинне свято «На шлях я вийшла ранньою весною», де прозвучали пісні на слова Л. Українки, учні виконали український танок та декламували поезії. 






Зустріч з воїнами АТО
                                                                                           «Тихая ніч, зорі мов соти,
                                                                                        одна згасала без тепла,
                                                                                                    і в таку ніч вантаж двохсотий
                                                                                             прибув до нашого села…»

        Зустріч із воїнами АТО, епіграфом якої стали попередні слова, учням школи-гімназії запам’ятається назавжди. У цей день вони зустрілися з волонтером Зеновієм Репетою та воїнами – Ігорем Ткаченко, вихованцем Короснянської школи та Андрієм Бондарчуком, вихованцем школи-гімназії. Старшокласники уважно слухали розповіді про волонтерську допомогу тим, хто зараз стоїть на сторожі кордону нашої країни. Воїни АТО розповідали про свою участь у війні, про тяжкі втрати братів та побратимів, про визволені  села, де люди їх зустрічали зі сльозами на очах… «А як страшно було в окопах, над якими пролітали снаряди та гради, але ми не здавалися, ми ішли вперед, у бій» - говорили вони.
    Потім велася довга розмова між воїнами та учнями школи-гімназії. Наприкінці виступів воїни закликали учнів більше займатися спортом, бути сильними, сміливими, здоровими, і в разі потреби бути готовими стати на захист своєї Батьківщини. Ця зустріч принесла багато корисного для всіх присутніх, а найбільше – для юнаків.